NAJNOWSZE INFORMACJE PRASOWE

NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jak wybrać wykładzinę do biura?

2016-05-12 15:08:43

Istotną sprawę przy doborze wykładziny stanowi jej dopasowanie do wystroju reszty pomieszczenia. Ciemne barwy przytłaczają pokój i sprawiają, że wydaje się on mniejszy, natomiast na zbyt jasnym podłożu widać doskonale każde zabrudzenie, ale za to biuro sprawia wrażenie przestronnego. Najlepiej dopasować wykładzinę do koloru mebli i ścian w pomieszczeniu, wykonując symulację w programie graficznym na podstawie wykonanych w biurze zdjęć.

Przy wykładaniu dużych powierzchni podłogi, nie bez znaczenia będzie cena zastosowanego pokrycia. Droga wykładzina stanowi poważne obciążenie dla budżetu firmy, natomiast bardzo tani materiał szybko ulegnie przetarciu, a konieczność jego regularnej wymiany sprawi, że taka inwestycja okaże się bardzo nieopłacalna na dłuższą metę. Warto więc zdecydować się na produkt wysokiej jakości, a następnie dotrzeć do tanich dostawców. Przy zakupie większych ilości materiału, można zamówić wykładzinę wprost od producenta, lub wyszukać promocję w jednym z marketów budowlanych.

W zależności od materiału, z którego wykonano obicie, podłoga po pewnym czasie będzie prezentować się mniej lub bardziej estetycznie. Różne wzory charakteryzują się odmienną wytrzymałością na obciążenia, oraz inną skłonnością do odkształceń i mierzwienia lub filcowania powierzchni.

Od użytych materiałów zależeć będzie także skłonność podłoża do łapania kurzu i częstotliwość, z jaką należy je czyścić. O ile na co dzień wystarczy regularne odkurzanie podłogi przez sprzątaczkę, to od czasu do czasu konieczne jest także profesjonalne pranie wykładzin przez specjalistyczną firmę. Znajdziesz takie w wyszukiwarce na hasła typu pranie wykładzin łódź. Od rodzaju i powierzchni użytej wykładziny zależy koszt takiej usługi.

Aby dobrać idealną wykładzinę do swojego biura, przed zakupem materiałów należy przemyśleć pożądany efekt dekoracyjny, planowane wykorzystanie pomieszczeń i parametry zastosowanego materiału.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: